آموزش بازیابی رمز پسورد اینستاگرام (تمام روش ها)

آموزش بازیابی رمز پسورد اینستاگرام (تمام روش ها)

آموزش بازیابی رمز پسورد اینستاگرام (تمام روش ها)

  • توسط مدیر
  •         1399/4/16

·         آموزش بازیابی رمز پسورد اینستاگرام (تمام روش ها)

در این مطلب روش و راه های بازیابی پسورد پیج اینستاگرام یا بازگردانی رمز عبور اکانت اینستاگرام را به طور کامل شرح خواهیم داد.

فراموش کردن رمز عبور اینستاگرام یا پسورد اکانت اینستاگرام مساله ای است که تقریبا برای هر شخصی یک بار اتفاق افتاده است اما راه ساده ای دارد.

در صورتی که پسورد اینستاگرام خود را فراموش کردید نیازی نیست که اکانت خود را رها کنید و پیج اینستاگرام دیگری بسازید. به سادگی می توانید با روش هایی مجددا با وجود فراموشی رمز وارد اکانت شوید.

برای بازیابی رمزعبور اکانت اینستاگرام دو مسیر وجود دارد:

1. مراجعه به وب سایت اینستاگرام به نشانی www.instagram.com

2. مراجعه به اپلیکیشن اینستاگرام در گوشی موبایل

برای بازیابی رمز اینستاگرام سه روش وجود دارد:

1. بازیابی پسورد صفحه اینستاگرام از طریق ایمیل

2. بازیابی رمز عبور اکانت اینستاگرام از طریق موبایل بدون نیاز به ایمیل

3. بازیابی رمز اینستاگرام بدون نیاز به ایمیل از طریق فیس بوک

 

مسیر اول بازیابی رمز عبور اینستاگرام فراموش شده: مراجعه به اپلیکیشن اینستاگرام

برنامه اینستاگرام را در گوشی خود باز کنید .

گزینه Forget password را لمس کنید.

سه گزینه را مشاهده خواهید کرد

گزینه اول: Username or Email

بازیابی رمز عبور اینستاگرام از طریق ایمیل

در صورتی که از قبل برای اکانت اینستاگرام خود ایمیل تعریف کرده اید و به آن ایمیل دسترسی دارید این گزینه را برای بازیابی رمز عبور پیج اینستاگرام خود انتخاب کنید

گزینه دوم: SMS

بازیابی رموز عبور اکانت اینستاگرام از طریق شماره موبایل

در صورتی که از قبل برای پیج اینستاگرام خود شماره موبایل تعریف کرده اید و به آن شماره موبایل دسترسی دارید این گزینه را برای بازگردانی پسورد اینستاگرام خود انتخاب کنید

گزینه سوم: Log in with Facebook

بازیابی رمز عبور پیج اینستاگرام از طریق فیس بوک

در صورتی که از قبل اکانت فیس بوک خود را به پیج اینستاگرام خود متصل کرده اید و به آن فیس بوک دسترسی دارید این گزینه را برای بازگردانی رمزعبور اینستاگرام خود انتخاب کنید.

این روش ها برای بازیابی رمز اینستاگرام تفاوتی ندارند و می توانید از هرکدام از این روش ها برای پیدا کردن رمز عبور اینستاگرام خود استفاده کنید.

بعد از این مرحله در صورتی که روش اول یعنی بازیابی رمز اینستاگرام از طریق ایمیل را انتخاب کرده باشید برای شما ایمیلی ارسال می شود (ممکن است ارسال ایمیل تا 5 دقیقه زمان ببرد)(ممکن است ایمیل به پوشه Inbox شما ارسال نشود و در پوشه spam وارد شود)

با کلیک بر روی لینک بازیابی با عنوان reset password در ایمیل صفحه ای با دو کادر خالی باز خواهد شد

در صورتی که روش دوم یعنی بازیابی پسورد اینستاگرام از طریق شماره موبایل را انتخاب کرده باشید برای شما پیامکی حاوی لینک بازیابی رمزعبور اینستاگرام ارسال خواهد شد(دریافت پیامک ممکن است تا 5 دقیقه زمان ببرد)

با کلیک بر روی لینک بازیابی در پیامک صفحه ای با دو کادر خالی همانند تصویر زیر باز خواهد شد

رمز عبوری جدیدی که می خواهید به عنوان پسورد اینستاگرام شما ذخیره شود را دو بار تکرار کنید و گزینه reset password را لمس کنید. بعد از این مرحله رمز عبور صفحه اینستاگرام شما بازیابی خواهد شد.

اگر برای اکانت اینستاگرام خود ایمیل و شماره موبایل تعیین نکرده اید اما فیس بوک خود را قبلا به اینستاگرام خود متصل کرده اید، در صورتی که روش سوم یعنی بازیابی رمز عبور اینستاگرام از طریق فیس بوک را انتخاب کنید، برای شما صفحه ورود به فیس بوک نمایش داده می شود که با وارد کردن ایمیل و پسورد فیس بوک خود وارد اکانت اینستاگرام خود خواهید شد اما پسورد اینستاگرام شما تغییری نمی کند و پسورد قبلی خود را متوجه نخواهید شد. برای تغییر رمز عبور اینستاگرام لازم است با مراجعه به تنظیمات اینستاگرام خود و بخش edit profile بعد از قرار دادن ایمیل و شماره موبایل مجددا از اکانت اینستاگرام خود خارج شوید یا با یک گوشی دیگر مراحل را از ابتدا طی کنید و بازیابی رمز از طریق ایمیل یا شماره موبایل را که قبلتر توضیح داده شد را انجام دهید.

 

مسیر دوم بازیابی رمز عبور اینستاگرام فراموش شده: مراجعه به وب سایت اینستاگرام

به وب سایت اینستاگرام به نشانی www.instagram.com مراجعه کنید

روی گزینه forget password کلیک کنید و مراحل را همانطور که در راه اول توضیح داده شد دنبال کنید