نحوه دور زدن تحریم گوگل برای دانلود اپلیکیشن از پلی استور

نحوه دور زدن تحریم گوگل برای دانلود اپلیکیشن از پلی استور

نحوه دور زدن تحریم گوگل برای دانلود اپلیکیشن از پلی استور

  • توسط مدیر
  •         1399/3/9

احتمالا شما هم با مشکل دانلود نشدن برخی اپلیکیشن ها از Play Store مواجه شده‌اید. اما ترفندی وجود دارد که دور زدن تحریم گوگل و دانلود اپلیکیشن از پلی استور را امکان‌پذیر می‌‎سازد.

گاهی اوقات وقتی برای دانلود یک برنامه اندرویدی به اپ گوگل پلی استور مراجعه می‌کنیم، با این پیغام ناخوشایند مواجه می‌شویم: این مورد در کشور شما قابل دسترس نیست. در این مواقع یا باید به سایر فروشگاه های اندرویدی متوسل شویم؛ یا راهی برای دور زدن تحریم گوگل و دانلود اپلیکیشن از پلی استور پیدا کنیم.

در مورد راهکار اول می‌توانید با سرچ کردن نام اپ مورد نظر در موتور جستجوی گوگل، لینک دانلود از مارکت های اندرویدی دیگر را پیدا کنید. اما شاید امنیت آن‌ها را به اندازه گوگل پلی ندانید و برای دانلود یک فایل APK از اپ استورهای متفرقه، مردد باشید. چنانچه مُصر به دریافت برنامه‌ای از پلی استور هستید که برای دانلود آن در کشور ما محدودیت وجود دارد، به سراغ راهکار دوم بروید.


دور زدن تحریم گوگل و دانلود اپ از پلی استور

ابتدا لوکیشن گوشی را خاموش و یک برنامه VPN را برای تغییر آی پی اجرا کنید. سپس از منوی Settings به زبانه اپلیکیشن‌ها بروید و Google Play Store را بیابید.  وارد آن بشوید و در صفحه باز شده، روی توقف اجباری یا Force Stop ضربه بزنید. پس از آن نسبت به پاکسازی دیتا اقدام نمایید.

با طی کردن این مراحل و در حالی که هنوز VPN روشن است، وارد حساب کاربری خود در اپ پلی استور بشوید. حالا برنامه‌هایی که قبلا در دسترس نبودند، باید قابل دانلود شده باشند. اگر این‌طور نبود، یک وی پی ان دیگر را امتحان یا از همان VPN، سرور دیگری را انتخاب کنید. در صورتی که همچنان مشکل وجود داشت، این نکات را هم مدنظر قرار دهید:

    زبان گوشی خود را از منوی تنظیمات، به انگلیسی تغییر داده و مراحل فوق را تکرار کنید.
    اگر همچنان امکان دانلود اپ مورد نظر را نداشتید، باید سیم کارت از دستگاه خارج و پس از اتصال به وای‌فای، تمام مراحل تکرار شود. این راهکار نهایی برای رفع مشکل دانلود نشدن اپلیکیشن از پلی استور است.

البته شاید هربار خارج کردن سیم کارت برای دانلود یک برنامه، کمی آزاردهنده باشد؛ اما خوشبختانه در دفعات بعد می‌توانید آن اپلیکیشن را بی‌دردسر دریافت کنید. در واقع پس از یک بار دانلود، اپ مورد نظر در Library گوگل پلی استور شما ذخیره می‌شود و با همان حساب کاربری، می‌توانید نسبت به دانلود آن روی دستگاه‌های دیگرتان هم اقدام نمایید؛ بدون اینکه نیازی به طی کردن مراحل بالا باشد.